Armando Rodriguez Nieto

Futsalplanet Awards 2016

Best National Team in the World

Name Points
Russia 2
Spain 5
Argentina 4
Iran 1
Portugal 3

AGLA Futsal Awards 2014

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 3
Brazil Women 2
Italy 1
Japan 4
Spain 5

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 3
Brazil Women 2
Italy 1
Japan 4
Spain 5

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 3
Brazil Women 2
Italy 1
Japan 4
Spain 5

Best Referee in the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 2
Leroy Rafael Brown Gomez (GUA), CONCACAF 3
Nurdin Bukuev (KGZ), AFC 1
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 4
Dario Javier Santamaria (ARG), CONMEBOL 5

Best Referee in the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 2
Leroy Rafael Brown Gomez (GUA), CONCACAF 3
Nurdin Bukuev (KGZ), AFC 1
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 4
Dario Javier Santamaria (ARG), CONMEBOL 5

Best Female Player in the World

Name Points
Belén De Uña Marzo (ESP) 4
Joziane de Oliveira "Jozi" (BRA) 1
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 3
Mélissa Antunes (POR) 2
Vanessa Sotelo Quintela (ESP) 5

Best Female Player in the World

Name Points
Belén De Uña Marzo (ESP) 4
Joziane de Oliveira "Jozi" (BRA) 1
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 3
Mélissa Antunes (POR) 2
Vanessa Sotelo Quintela (ESP) 5

Best Female Player in the World

Name Points
Belén De Uña Marzo (ESP) 4
Joziane de Oliveira "Jozi" (BRA) 1
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 3
Mélissa Antunes (POR) 2
Vanessa Sotelo Quintela (ESP) 5

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Santiago Elias (ARG) 1
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Stefano Mammarella (ITA) 2
Rafael Fernández Pérez (ESP) 4
Tiago De Melo Marinho (BRA) 3

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Santiago Elias (ARG) 1
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Stefano Mammarella (ITA) 2
Rafael Fernández Pérez (ESP) 4
Tiago De Melo Marinho (BRA) 3

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Santiago Elias (ARG) 1
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Stefano Mammarella (ITA) 2
Rafael Fernández Pérez (ESP) 4
Tiago De Melo Marinho (BRA) 3

Best Club Coach in the World

Name Points
Victor Acosta Garcia (BRA) 3
Massimiliano Bellarte (ITA) 2
Marc Carmona (ESP) 4
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 1
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5

Best Club Coach in the World

Name Points
Victor Acosta Garcia (BRA) 3
Massimiliano Bellarte (ITA) 2
Marc Carmona (ESP) 4
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 1
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5

Best Club Coach in the World

Name Points
Victor Acosta Garcia (BRA) 3
Massimiliano Bellarte (ITA) 2
Marc Carmona (ESP) 4
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 1
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Sergio Luiz Schiochet "Serginho" (BRA) 2
Diego Raul Giustozzi 4
Vic Hermans 1
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 5
Tomas Neumann 3

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Sergio Luiz Schiochet "Serginho" (BRA) 2
Diego Raul Giustozzi 4
Vic Hermans 1
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 5
Tomas Neumann 3

Best Club in the World

Name Points
Barcelona Alusport (Spain) 3
Movistar Inter FS (ESP) 4
Nagoya Oceans (JPN) 2
Sporting Clube de Portugal (POR) 1
C.D. Futsi Atlético Navalcarnero - Women (ESP) 5

Best Club in the World

Name Points
Barcelona Alusport (Spain) 3
Movistar Inter FS (ESP) 4
Nagoya Oceans (JPN) 2
Sporting Clube de Portugal (POR) 1
C.D. Futsi Atlético Navalcarnero - Women (ESP) 5

Best Club in the World

Name Points
Barcelona Alusport (Spain) 3
Movistar Inter FS (ESP) 4
Nagoya Oceans (JPN) 2
Sporting Clube de Portugal (POR) 1
C.D. Futsi Atlético Navalcarnero - Women (ESP) 5

Best Young Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 4
Arthur Guilherme De Sousa Fortunato (BRA) 1
Juan José Camacho Pérez "Catela" (ESP) 5
Rafael Katsutoshi Henmi (JPN) 3
Willian Felipe Dorn (BRA) 2

Best Young Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 4
Arthur Guilherme De Sousa Fortunato (BRA) 1
Juan José Camacho Pérez "Catela" (ESP) 5
Rafael Katsutoshi Henmi (JPN) 3
Willian Felipe Dorn (BRA) 2

Best Player in the World

Name Points
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 3
Alessandro Rosa Vieira "Falcão" (BRA) 4
Fabricio Bastezini "Gadeia" (BRA) 2
Miguel Sayago Martí "Miguelin" (ESP) 5
Kaoru Morioka (PER/JPN) 1

Best Player in the World

Name Points
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 3
Alessandro Rosa Vieira "Falcão" (BRA) 4
Fabricio Bastezini "Gadeia" (BRA) 2
Miguel Sayago Martí "Miguelin" (ESP) 5
Kaoru Morioka (PER/JPN) 1

Best Player in the World

Name Points
Leandro Esteban Cuzzolino (ARG) 3
Alessandro Rosa Vieira "Falcão" (BRA) 4
Fabricio Bastezini "Gadeia" (BRA) 2
Miguel Sayago Martí "Miguelin" (ESP) 5
Kaoru Morioka (PER/JPN) 1

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Sergio Luiz Schiochet "Serginho" (BRA) 2
Diego Raul Giustozzi 4
Vic Hermans 1
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 5
Tomas Neumann 3

Best Young Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 4
Arthur Guilherme De Sousa Fortunato (BRA) 1
Juan José Camacho Pérez "Catela" (ESP) 5
Rafael Katsutoshi Henmi (JPN) 3
Willian Felipe Dorn (BRA) 2

Best Referee in the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 2
Leroy Rafael Brown Gomez (GUA), CONCACAF 3
Nurdin Bukuev (KGZ), AFC 1
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 4
Dario Javier Santamaria (ARG), CONMEBOL 5

Futsalplanet Awards 2015

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 1
Brazil Women 4
Spain 5
Kazakhstan 2
Russia Women 3

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 1
Brazil Women 4
Spain 5
Kazakhstan 2
Russia Women 3

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 1
Brazil Women 4
Spain 5
Kazakhstan 2
Russia Women 3

Best Referee in the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 5
Alessandro Malfer (ITA), UEFA 3
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 2
Gábor Kovács (Hungary), UEFA 4
Gean Coelho Telles (Brazil), CONMEBOL 1

Best Referee in the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 5
Alessandro Malfer (ITA), UEFA 3
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 2
Gábor Kovács (Hungary), UEFA 4
Gean Coelho Telles (Brazil), CONMEBOL 1

Best Female Player in the World

Name Points
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 1
Tatiane Debiasi Croceta "Taty" (BRA) 3
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 4
Vanessa Sotelo Quintela (ESP) 5
Aleksandra Samorodova (RUS) 2

Best Female Player in the World

Name Points
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 1
Tatiane Debiasi Croceta "Taty" (BRA) 3
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 4
Vanessa Sotelo Quintela (ESP) 5
Aleksandra Samorodova (RUS) 2

Best Female Player in the World

Name Points
Lucileia Renner Minuzzo "Lu" (BRA) 1
Tatiane Debiasi Croceta "Taty" (BRA) 3
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 4
Vanessa Sotelo Quintela (ESP) 5
Aleksandra Samorodova (RUS) 2

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Stefano Mammarella (ITA) 2
Francisco "Paco" Sedano Antolín (ESP) 3
Gustavo Lobo Paradeda "Juruna" (RUS) 1
Juan Bosco Molina Salinero (ESP) 4

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Stefano Mammarella (ITA) 2
Francisco "Paco" Sedano Antolín (ESP) 3
Gustavo Lobo Paradeda "Juruna" (RUS) 1
Juan Bosco Molina Salinero (ESP) 4

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Stefano Mammarella (ITA) 2
Francisco "Paco" Sedano Antolín (ESP) 3
Gustavo Lobo Paradeda "Juruna" (RUS) 1
Juan Bosco Molina Salinero (ESP) 4

Best Club Coach in the World

Name Points
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5
Fabio Cortez (BRA) 1
Daniel Rodríguez Martinez (ESP) 4
Paulo Ricardo Figueiroa Silva "Kakà" (BRA) 3
Marcos "Marquinhos" Xavier Andrade (BRA) 2

Best Club Coach in the World

Name Points
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5
Fabio Cortez (BRA) 1
Daniel Rodríguez Martinez (ESP) 4
Paulo Ricardo Figueiroa Silva "Kakà" (BRA) 3
Marcos "Marquinhos" Xavier Andrade (BRA) 2

Best Club Coach in the World

Name Points
Jesús Velasco Tejada (ESP) 5
Fabio Cortez (BRA) 1
Daniel Rodríguez Martinez (ESP) 4
Paulo Ricardo Figueiroa Silva "Kakà" (BRA) 3
Marcos "Marquinhos" Xavier Andrade (BRA) 2

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Sergio Luiz Schiochet "Serginho" (BRA) 1
Tomas "Sito" Rivera Amoros (ESP) 3
Faustino "Tino" Pérez-Moreno Gómez (ESP) 5
Josè Venancio Lopez Hierro (ESP) 4
Diego Raul Giustozzi 2

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Sergio Luiz Schiochet "Serginho" (BRA) 1
Tomas "Sito" Rivera Amoros (ESP) 3
Faustino "Tino" Pérez-Moreno Gómez (ESP) 5
Josè Venancio Lopez Hierro (ESP) 4
Diego Raul Giustozzi 2

Best Club in the World

Name Points
Barateiro Futsal (Women - BRA) 3
Movistar Inter FS (ESP) 4
Kairat Almaty (KAZ) 2
C.D. Futsi Atlético Navalcarnero - Women (ESP) 5
SL Benfica (Portugal) 1

Best Club in the World

Name Points
Barateiro Futsal (Women - BRA) 3
Movistar Inter FS (ESP) 4
Kairat Almaty (KAZ) 2
C.D. Futsi Atlético Navalcarnero - Women (ESP) 5
SL Benfica (Portugal) 1

Best Club in the World

Name Points
Barateiro Futsal (Women - BRA) 3
Movistar Inter FS (ESP) 4
Kairat Almaty (KAZ) 2
C.D. Futsi Atlético Navalcarnero - Women (ESP) 5
SL Benfica (Portugal) 1

Best Young Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 4
Dener Rodrigo da Silva (BRA) 1
Emilio Buendía Moreno (ESP) 5
Miguel Ângelo Magno Castro (POR) 3
Pedro Duarte Rei (BRA) 2

Best Young Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 4
Dener Rodrigo da Silva (BRA) 1
Emilio Buendía Moreno (ESP) 5
Miguel Ângelo Magno Castro (POR) 3
Pedro Duarte Rei (BRA) 2

Best Player in the World

Name Points
Fabricio Bastezini "Gadeia" (BRA) 2
Miguel Sayago Martí "Miguelin" (ESP) 5
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 4
Rodrigo Hardy Araújo (BRA) 1
Leandro Simi (BRA) 3

Best Player in the World

Name Points
Fabricio Bastezini "Gadeia" (BRA) 2
Miguel Sayago Martí "Miguelin" (ESP) 5
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 4
Rodrigo Hardy Araújo (BRA) 1
Leandro Simi (BRA) 3

Best Player in the World

Name Points
Fabricio Bastezini "Gadeia" (BRA) 2
Miguel Sayago Martí "Miguelin" (ESP) 5
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 4
Rodrigo Hardy Araújo (BRA) 1
Leandro Simi (BRA) 3

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points
Belén De Uña Marzo (ESP) 5
Gabriella Gonçalves "Gabi" Tardelli (ITA) 1
Patricia Moraes Faria "Giga" (BRA) 2
Missiara Luiza Papst "Missi" (BRA) 3
Vanessa Barberá Martínez "Vane" (ESP) 4

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points
Belén De Uña Marzo (ESP) 5
Gabriella Gonçalves "Gabi" Tardelli (ITA) 1
Patricia Moraes Faria "Giga" (BRA) 2
Missiara Luiza Papst "Missi" (BRA) 3
Vanessa Barberá Martínez "Vane" (ESP) 4

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Sergio Luiz Schiochet "Serginho" (BRA) 1
Tomas "Sito" Rivera Amoros (ESP) 3
Faustino "Tino" Pérez-Moreno Gómez (ESP) 5
Josè Venancio Lopez Hierro (ESP) 4
Diego Raul Giustozzi 2

Best Young Player in the World

Name Points
Adolfo Fernández Díaz "Adolfito" (ESP) 4
Dener Rodrigo da Silva (BRA) 1
Emilio Buendía Moreno (ESP) 5
Miguel Ângelo Magno Castro (POR) 3
Pedro Duarte Rei (BRA) 2

Best Referee in the World

Name Points
Marc Birkett (ENG), UEFA 5
Alessandro Malfer (ITA), UEFA 3
Daniel Fernando Rodriguez Bordon (URU), CONMEBOL 2
Gábor Kovács (Hungary), UEFA 4
Gean Coelho Telles (Brazil), CONMEBOL 1

UMBRO Futsal Awards 2018

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 4
Japan 3
Spain 5
Portugal 2
Portugal Women Under 18 1

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 4
Japan 3
Spain 5
Portugal 2
Portugal Women Under 18 1

Best National Team in the World

Name Points
Brazil 4
Japan 3
Spain 5
Portugal 2
Portugal Women Under 18 1

Best Referee in the World

Name Points
Hiroyuki Kobayashi (JPN) - AFC 3
Lance Vanhaitsma (USA) - CONCACAF 4
Ricardo Amaral Messa (BRA) - CONMEBOL 5
Valeria Nicole Palma Palma (CHI) - CONMEBOL 2
Irina Velikanova (RUS) - UEFA 1

Best Referee in the World

Name Points
Hiroyuki Kobayashi (JPN) - AFC 3
Lance Vanhaitsma (USA) - CONCACAF 4
Ricardo Amaral Messa (BRA) - CONMEBOL 5
Valeria Nicole Palma Palma (CHI) - CONMEBOL 2
Irina Velikanova (RUS) - UEFA 1

Best Female Player in the World

Name Points
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 2
Amelia Romero De La Flor (ESP) 5
Alexandra Samorodova (RUS) 3
Flavia Lorena Benítez (ARG) 1
Débora Vanin “Miuda” (BRA) 4

Best Female Player in the World

Name Points
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 2
Amelia Romero De La Flor (ESP) 5
Alexandra Samorodova (RUS) 3
Flavia Lorena Benítez (ARG) 1
Débora Vanin “Miuda” (BRA) 4

Best Female Player in the World

Name Points
Vanessa Cristina Pereira (BRA) 2
Amelia Romero De La Flor (ESP) 5
Alexandra Samorodova (RUS) 3
Flavia Lorena Benítez (ARG) 1
Débora Vanin “Miuda” (BRA) 4

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Stefano Mammarella (ITA) 3
Fernando Lopes Pereira "Careca" (BRA) 1
Michal Kaluza (POL) 2
Georgi Tamazievich Zamtaradze (RUS) 4

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Stefano Mammarella (ITA) 3
Fernando Lopes Pereira "Careca" (BRA) 1
Michal Kaluza (POL) 2
Georgi Tamazievich Zamtaradze (RUS) 4

Best Goalkeeper in the World

Name Points
Jesús Herrero Parrón (ESP) 5
Stefano Mammarella (ITA) 3
Fernando Lopes Pereira "Careca" (BRA) 1
Michal Kaluza (POL) 2
Georgi Tamazievich Zamtaradze (RUS) 4

Best Club Coach in the World

Name Points
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 2
Jesús Velasco Tejada (ESP) 4
Faustino "Tino" Pérez-Moreno Gómez (ESP) 3
Marcos "Marquinhos" Xavier Andrade (BRA) 1
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 5

Best Club Coach in the World

Name Points
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 2
Jesús Velasco Tejada (ESP) 4
Faustino "Tino" Pérez-Moreno Gómez (ESP) 3
Marcos "Marquinhos" Xavier Andrade (BRA) 1
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 5

Best Club Coach in the World

Name Points
Nuno Sérgio Dos Santos Dias (POR) 2
Jesús Velasco Tejada (ESP) 4
Faustino "Tino" Pérez-Moreno Gómez (ESP) 3
Marcos "Marquinhos" Xavier Andrade (BRA) 1
Miguel Rodrigo Conde Salazar (ESP) 5

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Márcio Bica Coelho (BRA) 3
Luís Conceição (POR) 2
Jorge Gomes Braz (POR) 4
Bruno Garcia Formoso (ESP) 5
Carlos Raùl Genaro Chilavert (PAR) 1

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Márcio Bica Coelho (BRA) 3
Luís Conceição (POR) 2
Jorge Gomes Braz (POR) 4
Bruno Garcia Formoso (ESP) 5
Carlos Raùl Genaro Chilavert (PAR) 1

Best Club in the World

Name Points
Movistar Inter FS (ESP) 5
Carlos Barbosa (Brazil) 1
Magnus Futsal (BRA) 3
Club Atlético San Lorenzo de Almagro (ARG) 2
Thai Son Nam FC (VIE) 4

Best Club in the World

Name Points
Movistar Inter FS (ESP) 5
Carlos Barbosa (Brazil) 1
Magnus Futsal (BRA) 3
Club Atlético San Lorenzo de Almagro (ARG) 2
Thai Son Nam FC (VIE) 4

Best Club in the World

Name Points
Movistar Inter FS (ESP) 5
Carlos Barbosa (Brazil) 1
Magnus Futsal (BRA) 3
Club Atlético San Lorenzo de Almagro (ARG) 2
Thai Son Nam FC (VIE) 4

Best Young Player in the World

Name Points
Antonio Fernando Aguilera Sancho "Fernan" (ESP) 5
Iván Brizuela (ARG) 2
Evandro Borges (BRA) 1
Sergio González Pérez (ESP) 4
Kazuya Shimizu (JPN) 3

Best Young Player in the World

Name Points
Antonio Fernando Aguilera Sancho "Fernan" (ESP) 5
Iván Brizuela (ARG) 2
Evandro Borges (BRA) 1
Sergio González Pérez (ESP) 4
Kazuya Shimizu (JPN) 3

Best Player in the World

Name Points
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 4
Bruno Alexandre Dias Coelho (POR) 1
Danilo Baron (BRA) 2
Douglas Júnior da Silva Negreiros (BRA) 3
Adrián Alonso Pereira "Pola" (ESP) 5

Best Player in the World

Name Points
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 4
Bruno Alexandre Dias Coelho (POR) 1
Danilo Baron (BRA) 2
Douglas Júnior da Silva Negreiros (BRA) 3
Adrián Alonso Pereira "Pola" (ESP) 5

Best Player in the World

Name Points
Ricardo Filipe da Silva Braga "Ricardinho" (POR) 4
Bruno Alexandre Dias Coelho (POR) 1
Danilo Baron (BRA) 2
Douglas Júnior da Silva Negreiros (BRA) 3
Adrián Alonso Pereira "Pola" (ESP) 5

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points
Bianca Castagnaro Moraes (BRA) 2
Maria Antonia Mascia (ITA) 3
Silvia Aguete Outón (ESP) 5
Jhennifer Aparecida De Oliveira Camargo (BRA) 1
Ana Etayo Garde (ESP) 4

Best Female Goalkeeper in the World

Name Points
Bianca Castagnaro Moraes (BRA) 2
Maria Antonia Mascia (ITA) 3
Silvia Aguete Outón (ESP) 5
Jhennifer Aparecida De Oliveira Camargo (BRA) 1
Ana Etayo Garde (ESP) 4

Best National Team Coach in the World (Dimitri Nicolaou Award)

Name Points
Márcio Bica Coelho (BRA) 3
Luís Conceição (POR) 2
Jorge Gomes Braz (POR) 4
Bruno Garcia Formoso (ESP) 5
Carlos Raùl Genaro Chilavert (PAR) 1

Best Young Player in the World

Name Points
Antonio Fernando Aguilera Sancho "Fernan" (ESP) 5
Iván Brizuela (ARG) 2
Evandro Borges (BRA) 1
Sergio González Pérez (ESP) 4
Kazuya Shimizu (JPN) 3

Best Referee in the World

Name Points
Hiroyuki Kobayashi (JPN) - AFC 3
Lance Vanhaitsma (USA) - CONCACAF 4
Ricardo Amaral Messa (BRA) - CONMEBOL 5
Valeria Nicole Palma Palma (CHI) - CONMEBOL 2
Irina Velikanova (RUS) - UEFA 1